[zapowiedź] 38 numer MODELARSTWA OKRĘTOWEGO

Przegląd biblioteki szkutnika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MODELARSTWO OKRĘTOWE
Posty: 202
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

[zapowiedź] 38 numer MODELARSTWA OKRĘTOWEGO

Post autor: MODELARSTWO OKRĘTOWE »

Witajcie

Trzydziesty ósmy numer czasopisma "MODELARSTWO OKRĘTOWE" ukaże się ok. 6 lutego 2012.

Obrazek

Zobaczycie w nim między innymi:

Plany modelarskie w skali 1:100 żaglowca typu Polacca z 1696 roku. Był to popularny typ żaglowca budowanego przez państwa rejonu Morza Śródziemnego (Hiszpania, Francja, państwa włoskie) od XVI do początku wieku XIX. Polacca była trzymasztowym żaglowcem o specyficznym układzie masztów i ożaglowaniu, które składało się z żagli łacińskich i rejowych. Polacci były budowane głównie do celów handlowych, ale również - po małej przebudowie – wykorzystywano je do celów wojennych przez marynarki państwowe (Hiszpania, Francja, Włochy, Turcja, Afryka Północna) a także przez piratów śródziemnomorskich. Plany składają z trzech arkuszy, z czego dwa pierwsze teraz, trzeci w kolejnym MO. Autor: Czesław Greszkiewicz. Plany powstały we współpracy z Panem Krzysztofem Gerlachem.

Obrazek

- Plany modelarskie w skali 1:400 włoskiego krążownika pancernego "San Giorgio" wg. stanu na rok 1922

Obrazek

- Grafikę 3D i plany niemieckiego 3,5 tonowego dźwigu okrętowego. Dźwig tego typu stosowany był na pancernikach typu "Scharnhorst" i ciężkich krążownikach typu "Admiral Hipper".

Obrazek

- NOWY DZIAŁ!!! Będziemy w nim prezentować w tekście i rysunkach różne elementy wyposażenia historycznych żaglowców. Zaczniemy od omówienia najbardziej popularnych armat, które były częścią uzbrojenia żaglowych okrętów. Dział redagowac będzie Pan Krzysztof Gerlach (zaczął stałą współpracę z "MO") oraz Czesław Greszkiewicz. Zaczynamy od opisu i planów francuskiej żeliwnej armaty 4-funtowej z końca XVII wieku. Armata ta była umieszczona m. in. na żaglowcach typu Polacca.

- Wykonywanie laminatów cz. 3

- Relacja z budowy dioramy "Wschodnie molo Dunkierki 1940 rok" w skali 1:700

- 33 cz. cyklu "Flagi, bandery, proporce"

- Mniej niż cz. 29 - sieci przeciwtorpedowe

- MP Mikromodeli Łódź 2011


A poza tym nowości, recenzje i inne ciekawe artykuły

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru.
ODPOWIEDZ