
Na co dzień jestem programistą (ogólnie rzecz biorąc). Hobbystycznie zajmuję się również trochę elektroniką. Modele, a raczej zabawki, RC kręciły mnie od małego - głównie latające. Jestem żeglarzem i postanowiłem zbudować swój model żaglówki. Przed urodzeniem dziecka zajmowałem się modelarstwem redukcyjnym (głównie lotniczym).
Uprawiam również klasyczne łucznictwo rekreacyjne.
Dlaczego zarejestrowałem się na forum?
Szukam różnych wskazówek i rozwiązań pomocnych przy budowie jachtu, który powstanie w mojej ciasnej piwnicy

Tak na początek, z materiałów jakie miałem akurat pod ręką (czyt. śmieci) pracuję nad małą wyścigówką do ogródkowego basenu. Kadłub Razor powstał z podkładu poliuretanowego pod panele podłogowe i został pomalowany farbami olejnymi żony. Jako aparaturę również wykorzystałem to co miałem czyli stary 3 kanałowy śmigłowiec. Zabawka jest w trakcie budowy, więc na chwilę obecną trudno powiedzieć jak wyszło

W planach mam budowę modelu Racing Sparrow 375, a później 750.
Docelowo chciałbym również zbudować Tango i Sportinę, na których niegdyś pływałem.
Jako że mam jakieś pojęcie o elektronice to "aparaturę" również chcę zaprojektować, zbudować i oprogramować samodzielnie.
Model RS-375 (oraz RS-750) chcę wykonać ze sklejki. O ile wręgi są w planach i przygotuję je prawdopodobnie na ploterze laserowym, o tyle nie wiem jak się zabrać za elementy poszycia (stykowego) i pokładu, których w projekcie nie ma.
Plany Tango i Sportiny są dla mnie jeszcze bardziej zawiłe i nie wiem jak na ich podstawie miałby powstać jacht, ale do tego wrócę jak przyjdzie na to czas.
Spotkałem się również z programem FreeShip, ale nie mam pojęcia jak z niego wyciągnąć wręgi do druku czy rozwinąć elementy poszycia tak jak to wygląda w projekcie Razor.
Pytań i zagwostek mam wiele, dlatego też zdecydowałem się zapisać na forum.
Liczę znaleźć tutaj, wskazówki wsparcie i konstruktywną krytykę.